Komunikaty

Przedmiot działalności i kompetencje

Dom Pomocy Społecznej w Śremie jest placówką całodobową przeznaczoną dla 86 osób obojga płci przewlekle somatycznie chorych.

Placówka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dom posiada pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. W każdy dzień tygodnia do dyspozycji mieszkańców są dwie świetlice: na parterze i piętrze - do oglądania telewizji (cyfrowej), czytania, korzystania z komputerów ze stałym łączem internetowym, gier i przyjmowania gości. Od poniedziałku do piątku odbywają się tam zajęcia prowadzone przez terapeutów i opiekunów pod nazwą „Świetlicowe inspiracje”. Na zajęciach tych wykorzystywane są elementy różnych form terapii, np.: muzykoterapii, dramoterapii, biblioterapii, holikuroterapii, arteterapii, choreoterapii itp. Zajęcia mają charakter dobrowolny i są dostępne dla każdego podopiecznego.

Codziennie mieszkańcy mają dostęp do sali gimnastycznej, na której ćwiczą pod opieką terapeuty ds. aktywizacji ruchowej, na świetlicy biorą udział w gimnastyce grupowej. W każdej chwili mogą udać się do Kaplicy, gdzie modlitwy i Msze Św. odprawia nasz Ksiądz Kapelan. Od nowego roku można korzystać również z sali przeznaczonej do muzyko i światłoterapii. Dom posiada gabinet medycznej pomocy doraźnej, jadalnię, kuchenkę pomocniczą, pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia, palarnię oraz pokój gościnny. Dla umilenia czasu wolnego codziennie rano przez głośniki w pokojach rozbrzmiewa audycja z radiowęzła. W naszym Domu działa także grupa teatralna „Zwierciadło”. Istotne jest również to, że przez nasz Dom stale przewija się spora grupa zawsze miłych i uśmiechniętych młodych ludzi, czyli wolontariuszy. Placówka ma na wyposażeniu samochód osobowy do przewozu podopiecznych.

Jak widać tutaj nie można się nudzić, nie ma też czasu na smutek i samotność...

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 30 sierpnia 2015 23:21
Dokument wprowadzony do BIP przez: Bożena Majorczyk
Ilość wyświetleń: 442
30 sierpnia 2015 23:22 (Bożena Majorczyk) - Dodanie zdjęcia [dps.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
30 sierpnia 2015 23:21 (Bożena Majorczyk) - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)